GÜNDEM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Başbakan'a sinirlendi bakın ne yaptı
..
 Başbakan Erdoğan'a kızan bir vatandaş ilginç bir protestoya imza atarak, kimliğinden islam hanesini çıkarttırdı.

İstanbul Esenyurt’ta yaşayan 32 yaşındaki fabrika işçisi Şafak Zengin, “Başbakan’la tek ortak noktam aynı dinden olmamdı, onu da kaldırttım. Çünkü eğer o Müslümansa ben değilim, böyle Müslümanlık olmaz. Müslüman, Müslümanın kanını dökmez” diye konuştu.

Zengin, bir eş ve baba olarak Türkiye’de son dönemlerde yaşananlara karşı sesini duyurmak isteyen milyonlarca yurttaştan biri. Gezi olaylarıyla başlayan süreçte polisin aşırı güç ve orantısız şiddet kullanımına tanık olan Zengin, hemen ardından Türkiye’nin dış politikada izlediği sert ve uzlaşmaz tutuma büyük bir tepki duydu.

Zengin, bu süreçteki duygu ve düşüncelerini şöyle dile getiriyor: “Türkiye’nin, özellikle Suriye ile ilişkilerinde savaş yanlısı söylemlerini şaşkınlıkla izledim. Müslüman bir ülke nasıl olur da ABD’ye hizmet etmek ederek, Müslümanların katline ön ayak olur anlayamadım. Ayrıca Irak’ta yıllar boyunca Müslüman kanı dökülürken, Türkiye bu duruma nasıl seyirci kaldı, hatta oradaki işgalin de bir parçası olmayı nasıl istedi, tüm bunları derinlemesine sorguladım.

Geldiğim nokta beni bir hayli öfkelendirdi ve dinin siyaset için kullanılmasına tamamen karşı olduğumu anladım.”

Zengin, son olarak Tuzluçayır’da planlanan cami-cemevi projesiyle Türkiye’deki farklı kimliklerin asimile edilmeye çalışıldığını belirtti.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Sosyoloji Derneği Başkanı Prof. Birsen Gökçe, Türkiye’de bireylerin seslerini duyurabilmek için farklı eylem biçimleri seçtiği bir sürece girildiğine, bunun toplumun ciddi bir bunalımda olduğunun göstergesi olduğuna dikkat çekti. Prof. Gökçe, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son yıllarda toplumsal bunalımın giderek arttığını gözlemliyorduk. Gezi olayları ise bunun dışavurumu oldu.

Bu patlamadan sonra farklı eylem biçimleri de kendini art arda göstermeye başladı. Türkiye’de en yetkili ağızdan başlayarak yayılan şiddet söylem ve eylemleri, toplumdaki bireylerin kendilerini baskı altında hissetmesine neden oluyor. Bu nedenle insanlar her geçen gün farklı ve kimi zaman bizleri şaşırtan eylemlerle koşulları protesto ediyor.

Kimliğinden din hanesini sildiren kişi de İslamiyetin kötüye kullanılmasına tepkisini dile getiriyor. İslam dini öldürmeye karşı olarak bilinir, kişi bunu vurgulamaya çalışıyor. Bu durum, toplumun geniş bir kesiminin duyduğu ortak rahatsızlığı yansıtıyor.”

.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
iskender adanalıoğlu 1 yıl önce

bence git kendini düdüklet.

Misafir Avatar
Ahmet 1 yıl önce

Ulan sanada bahane hazir kafir dinsizim dede kimse sana hakaret etmesin sanal alemde salak

Misafir Avatar
Yakup EFE 1 yıl önce

zaten dinsizmişsin ne millete suç atıyon kafir...!

Misafir Avatar
işçi 1 yıl önce

acı gercek ne kadar ıscı varsa senın babandır sen yorumunu yap bızlerı asagılama dogru yazkı senı adam sansınlar

Misafir Avatar
mehmet atabey @irfan türk 1 yıl önce

allahın dinini bir insana eşdeger koyan irfan türk asıl sen ne tarz bi şerefsizsin acaba şu yorum yazanlara bak başbakanın kuklası olan maymunlar dinde size öndermi lazım yüce peygamber neyinize yetmiyor,hani ibadette gizli kahabatte denir,bu ülkede birtek o namaz kılan başbakan deildi özel rahmetlide 5 vakit namazını kılan biriydi ama peşinde gazeteci ordusuyla değil millete sizn dinci bir başbakanınız var imajını herdaim sıcak tutmak derdindede deildi yazıklar olsun,ama şuna eminimki ahiret günü cenabı allahın dinini bir insana eşdeger kıldıgınız için betbaht suratınız yerlerde sürünecek başbakana verdiğiniz saygıyı efendimize verseydiniz belki iflah olurdunuz,son 8yılda 5milyar tl örtülü ödenekten para yemiş kul hakkı yemeyen insana bak bunların bile hesabı bu dünyada sorulmazsa allahın adaletinden kaçış yok hepinizin yakasında ahirette elimiz boşbakancılar sizi avuç dolusu adi pislksiniz

Misafir Avatar
tuna boyları 1 yıl önce

buu kısı fabrıkada ıscı oldugunu soyluyor benı dınımden ne basbakana kızarak ne bır baskasına kızarak dınımden cıkartamaz ancak bunu dınsız dınden cıkar cunku o dının ne oldugunu bılmıyor surıyede musluman kanını doken esad o zaman nerdeydı sımdı cıkıyorsun meydana sen alevı bıle olamazsın

Misafir Avatar
cevdet uysal 1 yıl önce

bre aklıevvel adam kendi yavrusunu yiyen yamyamlar gibi kendi halkını öldürenle kendini aynı tutar müslümanım dersen sana sadece kadir inanır.

Misafir Avatar
ismail 1 yıl önce

arkadas dinini inkar etmiyor sadece hükümet in müslüman lara yaptiklarina tepki veriyor ama haksizda değil o dini sadece nüfus cüzdanı nindan cikarmis salaklar kalbindendegil mallar iyi okuyun yada hükümet gözlük lerini bir yerinize sokun

ABD'den kritik koridor açıklaması
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Harf: "Türkiye'nin koalisyona katılımı sadece bir eyleme...

Haberi Oku