EKONOMİ:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Türkiye'nin en ucuz benzini bu şehirde!
..
 Türkiye'de en pahalı benzin Van'da, en ucuz benzin ise TÜPRAŞ'ın en büyük rafinerisinin bulunduğu şehir olan Kocaeli'nde satılıyor.
Nakil ücretinin düşük olması, Kocaeli'nin diğer şehirlere göre daha ucuz benzin tüketmesine yol açarken, en uzak şehir olan Van'da ise benzine nakil ücreti biniyor.

Türkiye'nin en pahalı benzininin satıldığı Van merkezde 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 5,20 lira. Şehirde, 97 oktan benzin 5,22, mazot 4,63, otogaz ise 2,78 liradan satışa sunuluyor.

Benzin zammına alıştıklarını söyleyen Vanlı vatandaşlar ise duruma tepkili. Vanlı sürücüler ayda bir-iki kez benzine zam geldiğine dikkat çekiyor. Umut Demir isimli vatandaş, "Bizim için fark etmiyor, yarın öbür gün arabayı satarız, minibüslere bineriz." derken Sefer Geveri de artık milletin arabaları bırakıp bisikletlerle dolaşacağını söylüyor. Geveri, dünyada en pahalı benzinin Türkiye'de, Türkiye'de ise en pahalı benzinin Van'da olduğunu belirtti.

En pahalı benzin Van'da satılırken en ucuz benzin ise TÜPRAŞ'ın en büyük rafinerisinin bulunduğu şehir olan Kocaeli'nde satılıyor. Nakil ücretinin düşük olması, Kocaeli'nin diğer şehirlere göre daha ucuz benzini tüketmesine yol açarken, en uzak şehir olan Van'da ise benzine nakil ücreti ekleniyor.

CİHAN
.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
manisalı 1 yıl önce

eğer o taraflara giden varsa görürler birde van lılar açıklama yapmış hangi biri gidipte petrol ofislerinden benzin tüp veya mazot alıyorlarmış acaba hepsi kaçak kullanıyor ki adamlar için zam gelmiş gelmemiş önemli değil o yörelerde yol kenarlarında benzin istasyonu bulmak gerçekten zor giden görür

Misafir Avatar
kırıkkaleli 1 yıl önce

benzin 4,84 mazot 4,09

Misafir Avatar
oğuz erdal @veli çorbacı 1 yıl önce

ne adana ne koceli kırıkkale en ucuzu diyebilirim lpg 2.21den 2-46 ya kadar fiyat var.kirikkale yaşanacak şehi̇r.

Misafir Avatar
veli çorbacı 1 yıl önce

bence bu haber yanlış turkıyenın en ucuz benzını adanada satılıyor otogaz fıyatı 2.36 benzın 4.98

Dünya devi Türkiye’ye geliyor!
Dünya devi Türkiye’ye geliyor!

Haberi Oku